Suknie nowe, używane, zeszłoroczne

Własny ślub to zawsze jeden z najbardziej wyjątkowych dni w życiu każdej kobiety. Przygotowania do niego często potrafią trwać nawet cały rok i być stresujące. I właśnie jedną z najbardziej stresujących i czasochłonnych rzeczy jest wybór właściwej i tej jedynej sukni ślubnej. I tu stajemy przed wyborem sukni nowej, używanej bądź wypożyczonej.

Cena sukni ślubnych 2018 nie różni się specjalnie od tych tegorocznych. Przedział cenowy sukien używanych, które można kupić na różnego rodzaju portalach sprzedażowych od lat jest niemal ten sam. Najtańsze suknie dostępne są już od 200 zł, najdroższe to koszt dwóch tys. zł i więcej. Jednak wśród sukien używanych, kupowanych bezpośrednio od osób prywatnych trudniej trafić na tę wymarzoną i to w naszym rozmiarze. Z pewnością potrzebne będzie naniesienie różnego rodzaju poprawek.

 

             Suknia jak nowa

 

W przypadku kupowania sukni ślubnej na własną rękę, tj. sukni używanej od poprzedniej właścicielki, zostajemy później sami ze wszystkimi niedogodnościami. Musimy znaleźć odpowiednią krawcową, która podwinie za długą spódnicę i zszyje drobne rozdarcia, zanieść suknię do pralni itp. Jeśli zdecydujemy się na salon sukien ślubnych, wówczas otrzymujemy wsparcie wykwalifikowanych pracowników na każdym etapie. Salony oferują bowiem nie tylko najnowsze kreacje ale bardzo często możemy zapoznać się z kolekcjami z lat wcześniejszych. Czasami można też trafić na promocje wyprzedaży starszych modeli sukien ślubnych w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.