Wybieramy wymarzoną suknię ślubną

Przygotowania do własnego ślubu niejednego przyprawiają o zawrót głowy. Są stresujące, czasochłonne, bywają wyzwaniem logistycznym i nierzadko, finansowym. Jedną z najistotniejszych rzeczy podczas przygotowań jest wybór właściwej sukni ślubnej. Wiadomo jednak, iż ceny sukien ślubnych potrafią zaprzeć dech w piersi. Rodzaj sukienki będziemy przede wszystkim wybierać na podstawie naszego gustu oraz zasobności portfela.

 

             Sprawdź, na o Cię stać

 

Jeśli nasze finanse pozwalają na wybór sukni, która będzie spełniać podstawowe kryteria, czyli: będzie niedroga, w dobrym stanie, będzie w miarę pasować oraz odpowiadać naszemu gustowi, wówczas warto poszukać wśród licznych ogłoszeń. W internecie bez problemu znajdziemy setki ogłoszeń, które oferują używane i wciąż piękne suknie ślubne. Najtańsze lecz troszkę starsze modele można zakupić już w kwocie 200-500 zł. Trochę lepsze suknie występują w cenach do 1500 zł, natomiast suknie używane ale z nowych kolekcji dochodzą nawet do 3000 zł.

 

             Suknia ślubna na miarę

Podobne kształtują się ceny sukien ślubnych nowych. Suknia szyta na miarę u krawcowej, w zależności od modelu i materiałów to wydatek rzędu 700-2000 zł. Najdroższą opcją będzie suknia zakupiona w salonie mody ślubnej. Tutaj ceny zaczynają się od ok. 2000 zł i potrafią dochodzić do kwot o większych ilościach zer. Jednak taki salon oferuje nam coś czego nie zapewnią inne opcje, a mianowicie pracownicy zadbają o wszystko oszczędzając nam mnóstwo czasu i niepotrzebnego stresu.